• Rovnováha a koncentrácia sú zárukou úspechu!
  • Možnosť voľby tém
  • Atrakcia, ktorá je výzvou

Vylez hore a zazvoň na zvonec!

Ladder Challenge je atrakciou, ktorá sa v poslednom období dostáva do popredia. Čo najrýchlejšie sa dostaňte na vrchol a zazvoňte na zvonec! Ladder Challenge pozostáva z lanového rebríka upevneného na každom z koncov otočným systémom. Cieľom je dostať sa na koniec dráhy a nespadnúť, zazvoniť na zvonec a ste víťazom!

Na tejto atrakcii sú koncentrácia a rovnováha najdôležitejšími faktormi ako uspieť. Je to dobré cvičenie pre deti, ktoré navštívia vaše interiérové detské ihrisko. Ponúka nielen zábavu, ale aj trénovanie rovnováhy a koncentrácie u detí.

Ladder Challenge môže byť umiestnený ako samostatne stojaca atrakcia s hrubými penovými matracmi pod rebríkmi. Deti môžu bezpečne liezť po rebríkoch. Ladder Challenge môže byť tematicky ladený podľa vašich prianí alebo dodané v štandardných farbách.

Viac informácií:

Udržte rovnováhu, vylezte na vrchol a zazvoňte. Ladder Challenge prináša výzvu pre deti od 4 do 12 rokov. Chcete sa dozvedieť viacej o tejto atrakcii?

Zaslať brožúru!

 

 

Zdieľať tento:

FaceBook Twitter LinkedIn Google Plus E-mail

Tento produkt bol použitý v nasledujúcich projektoch:

Ballorig Veldhoven

For already more than 16 years Ballorig brings fun and entertainment to children and parents in the Netherlands. Since July 2014 children and their parents can visit Ballorig Veldhoven. Most of the play structure is placed in the back of the hall. The playground exits of a big play structure and different standalone attractions! The rest of the hall is furnished so parents can also enjoy their time.

Ballorig shows again that a big playground can attract hundreds of children each day. This playground offers a wide range of attractions for different age levels: there is a toddler area with soft play elements, slide and playhouses and for the older children there are a lot of challenges in the bigger play structure like a powertower, rollerrun, volcano, ladder challenge, donut glider and much more!

 

Darteldome Kerkade

Darteldome Kerkrade opened the doors of her new playground in the end of November 2013. This new playground, located in Leisuredome Kerkrade attracted hunderds of kids on their opening day. The playground is equipped with attractions for children between zero and twelve years old. Darteldome Kerkrade is a great place for a family trip.

The playground includes a wide range of activities and children can play, climb in the PowerTower, playstructure or climbing wall. Next to the big play structure there is a special toddler area where the little kids can safely play. Darteldome also opened a new playground in Sittard.

 

Darteldome Sittard

Also the second location of Darteldome opened her doors in Sittard. At november 30th Darteldome opened her second playground with 1900 m2 of fun. A lot of children visited the new playground and even 'sinterklaas' visited the playground. The playground is a challenge for children till 12 years old. They can climb around, slide down and enjoy their time for many hours.

The playground includes a donutglider, karttrack and a powertower. Ofcourse there are slides, climbing walls, trampolines, a funshooting arena and a funblock area as well.